FANDOM


Maksymilian Józef Wittelsbach (ur. 4 grudnia 1808 w Bambergu; zm. 15 listopada 1888 w Monachium), książę w Bawarii (Herzog in Bayern).
Herzog Max Joseph in Bayern

Książę Maksymilian Józef był synem Piusa Augusta Wittelsbacha (1786-1837) i Amalii Luizy Arenberg (1789-1823). Odebrał staranne wykształcenie, o które zadbała matka i stryj król Bawarii Maksymilian I Józef.

9 września 1828 roku ożenił się z Ludwiką Wilhelminą Wittelsbach, córką Maksymiliana I Józefa i jego drugiej żony Karoliny Fryderyki Badeńskiej. W 1839 roku został honorowym członkiem Bawarskiej Akademii Nauk.

Maksymilian prowadził bardzo rozrywkowe życie pełne hulanek, podróży i romantycznych afer. Jednym z jego ulubionych zajęć było polowanie i wyczynowa jazda konna. Był promotorem bawarskiej muzyki folklorystycznej. Był miłośnikiem gry na cytrze instrumentu uznawanego w tamtych czasach za mało prestiżowy.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki